Vážení zákazníci, připravujeme pro Vás upgrade konfigurátoru nábytkových dílců. Z tohoto technického důvodu nebude konfigurátor 22.10.2019 dostupný v čase od 8:00 - 13:00 hod.
Děkujeme za pochopení! 

JAFu vál příznivý vítr

23. září 2019

Před startem jachtařské sezóny potřebovala plachetnice lodní třídy Flying Dutchman novou svrchní palubu. K její renovaci posloužila překližka Okoume z ostravské pobočky JAF HOLZ, na kterou byla umístěna vrstva karbonu pro celkové zpevnění a také efekt, kdy loď působí profesionálně a až nebezpečně rychle.

Tento "malý zázrak" se po celkové renovaci účastnil Mistrovství republiky vodních skautů v jachtingu SKARE 2019 na Slezské Hartě, kde obsadil jak jinak než první místa.

V rozjížďkách neměl konkurenci, vždyť se jedná o závodní loď s celkovou plochou plachet 18,5 m2 a spinakrem až 21 m2. V dálkové plavbě chvíli ztrácel, ale na zadní vítr svou ztrátu velmi rychle dohnal a opět protnul cílovou čáru jako první. Kormidelník společně s druhým členem posádky tak stanuli na stupních vítězů s lodí JAF hned dvakrát.

Po zbytek sezóny najdeme plachetnici JAF na Slezské Hartě nebo nedaleko Ostravy na Hlučínské štěrkovně, kde mají vodní skauti z přístavu Eskadra Ostrava svou základnu.

Plachetnice lodní třídy Flying Dutchman je jednou ze závodních lodí skautského přístavu Eskadra Ostrava, který je součástí velké organizace Junák – český skaut, z. s.

Junák – český skaut, z. s. je neziskovou organizací sdružující děti, mládež a dospělé. V oddílech se potkávají děti a mladí lidé s rozdílnými schopnostmi, různých národností nebo odlišného náboženského vyznání. Skauting je otevřen všem a každému nabízí příležitost navázat nová přátelství.